Çelik Kapı Nasıl Açılır

Çelik kapı nasıl açılır ? Yıldızdoor

Çelik kapı nasıl açılır?

Çelik kapı açma yöntemleri? anahtarını kaybeden veya unutanların merak ederek araştırdığı konulardan biri olarak öne çıkıyor.

Dışarıda kaldıysanız ve anahtarı unuttuysanız plastik pet şişeyi ucunun ok gibi olamasını sağlayınız. Çelik kapınızda bulunan anahtar deliğinin tam olarak 15 cm üstünde bulunan kilit diline aşağıdan yukarı doğru baskı yapmalısınız ve bu arada çelik kapıyı bir ileri bir geri oynatmalısınız. Bu şekilde kapıyı rahatlıkla açabileceksiniz.

İçeride kilitli kalanlar için muhakkak çelik kapınızın kilidi takılmış olabilir, bu kapıyı açmak için eğer anahtar yoksa çilingirden başkası açamaz veya dışarıdan bir kişi müdahale edebilirse bir çekiç ve bir murç ile bu işi çözebilir. Dışarıdaki kişi murç tam olarak anahtar rozetine dogru yukardan aşağıya darbeler sonucu kırması gerekmektedir, Rozetin üstünden murc ile kırma olumlu sonuç elde ederse karşınıza çıkan bareli de kırmanız gerek barel kırıldıktan sonra yeni barel takarak kapınızı açmış olacaksınız,

Ancak kapınız bu uğraşlara rağmen açılmaz ise kesinlikle bir çilingire başvurmanız kapınızın zarar verilmeden açılması için en doğrusu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir