Villa Kapısı

Villalar sessiz sakin yaşamın olduğu, yerleşim yerlerinden genelde uzak yerleşimlerdir. Villada güvenliği sağlamak kapınızdan başlar. Villa Kapısı modelleri arıyorsanız kalite ve güvenlik en önemli detaydır. Yıldızdoor villa kapısı üretim merkezi olarak kişiye özel üretim yapmaktayız.

Villa Kapısı Nedir?


Bir villa kapısı tipik olarak çelik kapı onu benzersiz kılan bir dizi özelliğe sahiptir. Bu özellikler arasında hızlı açılıp kapanma yeteneği, rüzgâr ve yağmurdan gelen hasara karşı dayanıklılık ve yüksek derecede basınca dayanma yeteneği yer alır.

Villa, genellikle varlıklı insanlar tarafından kullanılan bir bina türüdür. Bir villanın amacı barınak ve mahremiyet sağlamaktır. Bir villa çelik kapısı, bir villanın sağladığı barınma ve mahremiyetin gerekli bir parçasıdır. Bir villa kapısı, birçok klasik ve dirilişci , mimari tarzında kullanılan bir mimari özellik türüdür.Çelik kapılar tipik olarak, her iki tarafta onları destekleyen bir veya daha fazla ince silindirik sütun ile üstte menteşeli iki panelden oluşur. Üst panel penceresiz olabilir, ancak genellikle havalandırma için küçük bir açıklık içerirken, alt panelde genellikle aşağıdaki iç avluya/korumalara ışık ve hava sağlayan birkaç büyük pencere bulunur.

Villa Kapısı Ne İşe Yarar?


Villa kapısı, tipik olarak içeriye açılan ve insanların mülke girip çıkmasına izin vermek için bir villanın önünde veya arkasında kullanılan büyük, masif ahşap bir kapıdır. Villa kapıları tipik olarak istenmeyen insanları dışarıda tutan ve villa sakinlerini koruyan karmaşık kilitleme sistemlerine sahiptir. Villa kapıları ayrıca, sakinlerin manzaranın keyfini çıkarmasına veya dış etkenlerden korumasına olanak tanıyan paravanlar ve/veya pencere parmaklıkları gibi özel özelliklere sahip olabilir. Villa kapıları tipik olarak güçlü, pahalı ahşaptan yapılır ve genellikle özenle oyulur. Herhangi bir lüks villanın önemli bir parçasıdırlar ve genellikle ev sahibi için bir gurur kaynağı olabilirler.

Villa kapısı, içeriye doğru açılan ve misafirlerin eve giriş çıkışını kolaylaştıran bir kapı türüdür. Villa kapıları genellikle ahşaptan veya yüksek kaliteli kaplamaya sahip diğer malzemelerden yapılır. Evde kullanılan mimarinin tarzına bağlı olarak birçok farklı stil ve şekilde bulunabilirler.

Tudor kapılar, bir diğer villa kapı modelidir. Tudor kapıların, bir diğer adı (Lombar Kapılar) gemi kaplarına benzerler. Dar ve uzun bir şekilde olan kapılar genel olarak metal ya da ahşaptan yapılmaktadır. Popüler olmalarının sebebi ise” Klasik Tudor tarzı olan kapıların popülerliği ile bilinir. Tarihi evinde arayanlar için mükemmel bir tercihtir.

Villa Kapısı Kullanım Alanları Nelerdir?


Bir villa çelik kapıları , bir villa cephesinin önemli bir parçasıdır. Villanın ana girişidir. Genellikle ahşaptan yapılır ve büyük, genellikle dekoratif bir penceresi vardır. Bir villa çelik  kapısı, bir konut binasının veya mülkün dışından içeriye açılan büyük, genellikle süslü bir giriştir. Villa kapıları ahşap, metal veya diğer malzemelerden yapılabilir. Tipik olarak özenle oyulmuş ve pervazlar ve korkuluklarla süslenmiştir. Villa kapıları, kasaba halkına kolay erişimi olmayan izole alanlarda yaşayan varlıklı toprak sahiplerine güvenlik sağlamak için inşa edilmiştir.

Villa kapıları sadece evin giriş kapısı değildir. Güzel, işlevsel sanat eserleridir. Tasarımları ve tarzları, dünyanın bulunduğu bölgeye, zaman dilimine ve kapının mimarı veya tasarımcısına göre önemli ölçüde değişebilir. Villa kapıları ahşaptan metale, plastiğe kadar çeşitli malzemelerden yapılabilir.

 

Villa Çelik Kapı Modelleri

Fransız Kapılar: En çok tanınan ve sevilen villa kapısı modellerinden biri de Fransız Kapılardır. Fransız Kapılar genellikle dikdörtgen şeklindedir ve süslü, şekilli bir çerçeveye sahiptirler. Genellikle ahşaptan yapılırlar, ancak metal veya plastikten de yapılabilirler. Fransız Kapılar çok yönlü oldukları için popülerdir. Evdeki herhangi bir odaya girişi sağlamak için kullanılabilirler ve odaya hafif ve temiz hava girmesini sağlamak için açılabilirler.

Tudor Kapılar: Bir diğer popüler villa için kapı  modeli ise Tudor Kapıdır. Tudor Kapılar, gemi kapılarına benzerliklerinden dolayı bazen “Lombar Kapılar” olarak adlandırılır. Uzun, dar bir şekle sahiptirler ve genellikle ahşap veya metalden yapılırlar. Tudor Kapılar, klasik Tudor tarzı bir tasarıma sahip oldukları için popülerdir. Tarihsel doğruluk dokunuşu isteyen evler için mükemmeldirler.