Pivot Kapı

Pivot kapı, yatay veya dikey yönde açılan bir kapı türüdür. Villa kapıları dışa açılan beş bölmeli bir tasarıma sahip oldukları için Fransız Kapılar, Sürgülü Cam Kapılar ve Sunburst Kapılar olarak da bilinirler.
Kapı, açmak veya kapatmak için dönen bir manyetik veya yaylı T-çubuk mandalı kullanan elektronik bir erişim kontrol kapısıdır. Masif kapaklı ve Jakarlı kapaklı modeller dahil olmak üzere bir dizi farklı modeli vardır. Kapı, operatörlerin kapıyı kontrol panelinden açıp kapatmalarına izin vererek dışarı çıkma ve kapıyı manuel olarak çalıştırma ihtiyacını ortadan kaldırır. Ek olarak, kapının döndürülmesi, bir gizlilik ekranı olarak kullanılmasına izin verir.

Pivot Kapı Nedir, Ne İşe Yarar?

Kapıların günümüzde bir dizi avantajı vardır: dışarıya, araba yoluna veya sokağa doğru açılan bir kapı türüdür. Villa kapısı modelleri, bir giriş oluşturmak için her iki tarafta içe doğru katlanan iki panel ile yapılmış bir dizi sürgülü kapıdır. Pivot kapı, yatay veya dikey yönde sallanabilen bir kapıdır. Çeşitli modellerde gelirler ve konut, ticari ve kurumsal gibi çeşitli uygulamalarda kullanılırlar.

Pivot Kapı Önemi Nedir? Kullanım Alanları Nerelerdir?

 

Pivot kapı, yatay veya dikey yönde sallanabilen bir kapıdır. Çeşitli modellerde gelirler ve konut, ticari ve kurumsal gibi çeşitli uygulamalarda kullanılırlar. Çeşitli şekillerde kullanılabilmeleri ve diğer kapılardan daha ucuz olmaları nedeniyle popülerdirler. Kurulumu kolaydır ve genellikle konut uygulamalarında giriş kapısı veya yan kapı olarak kullanılırlar. Kapı modeli, her iki yönde de sallanan menteşeli kapıya sahip kapı türüdür. Bu model genellikle banyolarda ve dolaplarda bulunanlar gibi küçük kapılarda bulunur. Villa kapısı modelleri de benzer bir menteşe kullanır ancak kapı odaya açılır. Bu model genellikle balkona, verandaya veya bahçeye açılan kapılarda kullanılır.

Pivot Kapı Özellikleri Nelerdir?

Pivot kapı, iki farklı yöne açılan bir kapı türüdür. Depolarda, fabrikalarda ve büyük miktarda malın taşınmasının zor veya imkânsız olduğu diğer yerlerde kullanılırlar. Pivot kapılar, insanlar binanın içinde dolaşırken gürültü seviyelerini en aza indirmek için de iyidir.
Kapı, merkezi bir menteşe üzerinde dönerek açılıp kapanan ve merkezi bir ray üzerinde içeri veya dışarı doğru sallanmasına izin veren bir kapıdır. Pivot kapılar tipik olarak bir giriş veya çıkış sağlamak, içeride biri varken bir kapıyı açık tutmak veya gizli bir depolama alanı sağlamak gibi çeşitli uygulamalar için kullanıldığı ofislerde ve evlerde bulunur.
Kapılar menteşe üzerinde dönerek çalışır. Bu, kapının açılmasına veya kapanmasına neden olan bir dönme kuvveti yaratır. Kapının her hareketi, kapı kasasında veya kapının kendisinde bulunan bir mekanizma ile koordine edilerek kapının düzgün ve tutarlı bir şekilde hareket etmesini sağlar.